Lokalita

Luka nad jihlavou

kraj vysočina

Městys Luka nad Jihlavou leží ve vzdálenosti 12 km od Jihlavy.  Do krajského města se dostanete za pár minut autem, je zde i výborné vlakové a autobusové spojení.

V Lukách nad Jihlavou se nachází veškerá občanská vybavenost. Naleznete zde zdravotní středisko, poštu, stacionář pro seniory, dům s pečovatelskou službou, nízkoprahové zařízení pro mládež, mateřské centrum i školku a základní školu pro děti. Obec provozuje i kino, knihovnu a muzeum.  Samozřejmostí jsou různé obchody i vyhlášené restaurace.

V obci Luka nad Jihlavou jsou široké možnosti sportovního vyžití, fotbalové hřiště jak s přírodní trávou, tak s umělým povrchem, zrekonstruované venkovní koupaliště s atrakcemi a zázemím, lyžařský areál se čtyřsedačkovou lanovkou, cyklostezka Jihlava-Třebíč-Raabs i pumptracková dráha nebo inline stezka.

V okolí se rozprostírá mnoho zajímavých přírodních míst s širokými možnostmi turistických a cykloturistických výletů, např. na nedalekou Bílou skálu, zříceninu hradu Rokštejn nebo procházka novým biokoridorem Hostinky. Celé údolí řeky Jihlavy je plné přírodních krás, stejně tak i samotná řeka Jihlava láká rybáře a vodáky.